Jak vybrat držák na mobil?

Držák telefonu do auta do mřížky ventilace

Držák na mobil do auta nebo na kolo je neocenitelnou pomůckou při cestování. Přestože víte, kam jedete, informace o dopravní situaci z první ruky nebo pohodlné vyřízení hovorů handsfree a ovládání vaší hudby z telefonu vám zpříjemní cestu. Vyvarujte se nebezpečného lovení telefonu v palubce nebo na sedadle spolujezdce a mějte vše vždy přehledně na očích.

  • Regina, redaktorka Heureka.cz
  • Doba čtení: 3 min.

Držák na mobil podle využití

Jaký držák na mobil do auta

  • Magnetický držák na mobil do auta přitahuje destičku, kterou vložíte pod kryt telefonu, nebo ji na něj přímo nalepíte. Nemusíte tak řešit rozměry držáku ani se trápit se zdlouhavým uchycením.
  • Držák na mobil do auta na sklo uchytíte přísavkou nebo lepícím pruhem tak, aby telefon byl přehledně na očích. Většina těchto typů držáků umožňuje zároveň uchycení na palubní desku, pokud nechcete omezovat svůj výhled na vozovku.
  • Držák na mobil do auta do větrací mřížky je ideální pokud často střídáte vozy, nebo jeden vůz používá více osob v domácnosti. Snadno ho zasunete do mřížky a opět vyndáte bez další složité instalace a lepení.

Držáky na mobil do auta

Držáky na mobil do auta do větrací mřížky

Jaký držák na mobil na kolo a motorku

Držák mobilu na motorku nebo na kolo, který uchytíte na řidítíka vám usnadní cestování na ohnivém oři podle navigace. Při výběru dbejte na velikost či rozteč držáku - musí být dostatečně velký pro váš typ telefonu tak, aby v něm seděl bezpečně uchycený.

Držáky mobilu na kolo a motorku

Jaký držák na mobil na ruku

Držáky na mobil na ruku slouží při sportování, turistice ale i v práci. Vybírat můžete i mezi sportovními pouzdry na mobilní telefony, které lze uchytit kolem paže tak, aby nepřekážely při běhu. Od držáků na ruku se liší především tím, že ve sportovním pouzdře se telefon ovládat nedá, nebo jen omezeně.

Držáky na mobil na ruku

Držák na mobil PopSockets

Takzvané PopSockets jsou držáky telefonu na prsty, pro snazší manipulaci při natáčení nebo jen brouzdání po internetu. Držáky druhé generace s označením PopGrip Gen.2 mají odnímatelný a výměnný vršek, zatímco původní verze Original PopGrip.

PopSockets

Flexibilní držák na mobil

Flexibilní držáky na mobily lze nastavit a modifikovat tak, aby držely prakticky kdekoliv - v palubovce auta, na řídítkách, na monitoru nebo třeba na rámu postele.

Držák na mobil s bezdrátovým nabíjením

Ať už sháníte držák na mobil do auta, nebo na pracovní stůl, funkce bezdrátového nabíjení se hodí vždy - mějte však na paměti, že váš telefon tuto funkci musí podporovat také.

Podle čeho vybírat

U držáků, které zařízení sevřou pomocí ramen, nebo gumiček po okrajích displeje si vždy porovnejte maximální a minimální velikost držáku s rozměry svého telefonu. Měl by se do úchytů pohodlně vejít, ale ani v nich klouzat tak, aby nevypadl.

V případě držáku do auta si rozmyslete, zda vozidlo často střídá řidiče - vhodnější pak bude univerzální držák s magnetickým uchycením. Střídáte-li naopak vy často několik vozidel, pořiďte si držák s uchycením do mřížky ventilace - snadno jej zase vyndáte a přenesete do jiného auta. Pokud vybíráte držák na kolo nebo motorku, ujistěte se, že úchyt odpovídá rozměrům vašich řídítek.

Příslušenství

Handsfree

FM transmittery

Nabíječky pro mobilní telefony

Tvrzená skla pro mobilní telefony

Pouzdra na mobilní telefony

Kryty na mobilní telefony

Přívěsky na mobil

Držáky na selfie

Nejčastější dotazy

Jak poznám, že držák bude vhodný pro můj telefon?

V případě magnetických držáků se o rozměry starat nemusíte, k telefonu připnete magnetickou destičku (přilepením, nebo vložením pod kryt telefonu). U držáků s rameny, které drží přístroj, porovnejte minimální a maximální rozsah, pokud se do tohoto rozmezí vejde váš telefon (počítejte také s krytem), měl by být držák kompatibilní.

Užitečné články

Nejlepší mobilní telefony do 3000 Kč Jak platit mobilním telefonem Android a iPhone